X Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy 01.09.2018

Lokalizacja

Organizator

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach

Dębnica Ostrowska 9
Email: gokp@osw.pl
62 592 70 11

Opis wydarzenia

2018-09-01 16:00:00

X Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy

MIEJSCE: Dębnica, ul. Ostrowska 9, gm. Przygodzice  

CZAS TRWANIA: 16:00–20:00

Przyjedź do Dębnicy i weź udział w konkursie kulinarnym Kół Gospodyń Wiejskich! Skosztuj na świeżym powietrzu przepysznych regionalnych potraw i pomóż rozstrzygnąć, która z nich jest najlepsza. Konsumpcję umilą Ci występy zespołów i kapel ludowych, a przy okazji będziesz mógł poznać ofertę usługodawców i producentów spod Znaku „Dolina Baryczy Poleca”. Przygotowano również atrakcje dla dzieci, a wszystko zwieńczy zabawa taneczna! Wstęp bezpłatny. LICZBA MIEJSC: nieograniczona.

 

Relacja z wydarzenia

Jedenaście kapel i zespołów prezentujących twórczość ludową wystąpiło w trakcie
X Przeglądu Kulturalnego Doliny Baryczy w Dębnicy, otwierającego tegoroczne "Dni Karpia".
Popisom wokalnym i tanecznym towarzyszyły targi sztuki ludowej oraz degustacja dań właśnie z karpia według przepisów Kół Gospodyń z Antonina, Hetmanowa, Ludwikowa i Czarnegolasu.
W tym roku własne dokonania artystyczne przypomnieli: Zespół Folklorystyczny "Doruchowianie", Zespół Tańca Ludowego "Głogowianie", Zespół Pieśni "Brzezinianki", Kapela Ludowa "Brzeziny", Zespół Folklorystyczny "Piwonice", Zespół Śpiewaczy "Opatowianie", "Czarnoleskie Nutki", Zespół KGW ''Baryczanki'', Kapela "Boćki", Zespół Pieśni i Tańca "Przygodzice'', Zespół Tańca Ludowego "Kosynierzy".
Jak powiedział nam dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach Robert Kaczmarek - „ten festiwal ma budować więzi między ludźmi, bawić, dokumentować i popularyzować ludowiznę oraz karpia". Cieszę się, że Dębniczanie, pomimo nie najlepszej aury, skorzystali z naszego zaproszenia do zabawy na „ludową nutę”.
Przegląd wsparły i współorganizowały Gmina Przygodzice, Gminny Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Przygodzicach i Centrum Kultury i Sztuki (CKiS) w Kaliszu, a  także miejscowe organizacje: Rada Sołecka Sołectwa Dębnica, KGW, OSP i LKS. Artystom, gospodyniom i organizatorom za ich inicjatywy podziękował Wójt Krzysztof Rasiak.

Fot. Tomasz Wojtasik