Rajd rowerowy Szlakiem Karpia Cieszkowskiego 02.09.2018

Lokalizacja

Organizator

Gmina Cieszków, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej

Cieszków Grunwaldzka 41
Artur Maryjowski
Email: informatyk@ug.cieszkow.pl
71 38 48 102

Opis wydarzenia

2018-09-02 12:00:00

2 września /niedziela/

Rajd rowerowy Szlakiem Karpia Cieszkowskiego

MIEJSCE: Cieszków, ul. Grunwaldzka 41 – start rajdu

CZAS TRWANIA: 12:00–15:00

Nie wiesz, jak ciekawie i aktywnie spędzić niedzielę? Wybierz rajd rowerowy i poznaj piękno cieszkowskiej ziemi. Trasa wiedzie przez urokliwe rejony tej gminy, a świeże powietrze, wspaniała przyroda, zmieniające się krajobrazy i cisza sprawią, że rajd utkwi w pamięci na długo. Aktywnie spędzony czas zakończy wspólne ognisko z poczęstunkiem oraz pamiątkowymi zdjęciami. Zgłoszenia telefoniczne do 20.08.2018 pod numerem tel. 71 38 48 102, wew. 38 lub osobiście w UG Cieszków. LICZBA MIEJSC: 50, KOSZT: udział bezpłatny.

Relacja z wydarzenia

Dnia 02 września 2018 roku odbyła się kolejna edycja Rajdu Rowerowego „Szlakiem Karpia Cieszkowskiego”. W rajdzie uczestniczyło wielu mieszkańców naszej gminy jak i terenów do niej przyległych.  Rajd rozpoczęliśmy od wspólnej zbiórki przed siedzibą Urzędu Gminy Cieszków. Tam zapoznaliśmy wszystkich z regulaminem imprezy i rozdaliśmy pamiątki, foldery informacyjne oraz napoje na późniejszą podróż. Następnie przejechaliśmy na parking przy cieszkowskim „Orliku”, gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie pamiątkowe.
Po wykonaniu fotografii wyruszyliśmy w  podróż, która to wiodła nas przez malownicze miejscowości: Cieszków, Zwierzyniec, Wężowice, Trzebicko, Jankową. Mieliśmy wymarzoną pogodę - pięknie świecące słońce ubarwiało nasz przyrodniczy szlak, zaś optymalna temperatura pozwalała nam czuć się wspaniale podczas jazdy. Radość było widać na twarzach uczestników, którzy to tworzyli zwartą ekipę.
Na trasie mieliśmy dwa postoje regeneracyjne- jeden we wsi Zwierzyniec i drugi w Trzebicku ( podczas tego postoju zainteresowane osoby mogły także obejrzeć charakterystyczny Kościół p.w. św. Macieja).
Po pokonaniu naszej trasy dotarliśmy do końca naszego rajdu- gościnnej miejscowości Jankowa. Tam mieszkańcy uraczyli nas rarytasami wytworzonymi w większości z produktów pochodzących z naszego regionu. Były pieczone na ognisku kiełbaski, przepyszne owoce, warzywa, domowe wypieki, kompoty, tosty, przeróżne przetwory, zupa i inne pyszności.
Podczas naszej wspólnej biesiady przedstawione zostały informacje: o możliwości zakupu przepysznego Karpia Milickiego (w najbliższych restauracjach) oraz działania, które odbędą się także na obszarze naszej gminy w ramach Dni Karpia 2018 w Dolinie Baryczy.