V Rajd Rodzinny HAJSTRA Trasami Lasów Rychtalskich 08.09.2018

Lokalizacja

Organizator

Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie, Nadleśnictwa Antonin i Syców, Gmina Sośnie, Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski

Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Biały Daniel
Moja Wola Harcerska 1
Piotr Myszkowski
Email: phmyszkowski@gmail.com
604 654 165

Opis wydarzenia

2018-09-08 10:00:00

8 września /sobota/

V Rajd Rodzinny HAJSTRA Trasami Lasów Rychtalskich

MIEJSCE: Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Biały Daniel, Moja Wola, ul. Harcerska 1

CZAS TRWANIA: 10:00–15:00

Uczestnicy rajdu mają do wyboru 4 trasy: rodzinną – rekreacyjną trasę rowerową z przewodnikiem (ok. 20 km), maraton MTB (ok. 45 km), bieg przełajowy na dystansie ok. 10 km (finał cyklu POWIAT OSTROWSKI BIEGA) i trasę nordic walking (do 10 km). Poszczególne grupy wystartują ze Stanicy Harcerskiej Biały Daniel w Mojej Woli. W programie quizy, gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych o tematyce przyrodniczo-leśnej, a także dotyczące historii regionu i LKP Lasy Rychtalskie. Możliwość płatnego skorzystania z usług  gastronomicznych. ZGŁOSZENIA poprzez stronę internetową: kliknij TUTAJ lub w biurze zawodów. LICZBA MIEJSC: nieograniczona.

Relacja z wydarzenia

Prawie 400 uczestników wzięło udział w jubileuszowym V Rajdzie Hajstra, który odbył się 8 września 2018 roku w ramach cyklu Dni Karpia. Organizatorzy rajdu – Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie, Nadleśnictwo Antonin oraz Gmina Sośnie, tak jak w poprzednich edycjach przygotowali 2 trasy rowerowe: trasę rychtalską o długości 38 km oraz trasę rodzinną – 14 km, oraz trasę nordic walking (10 km). Nowością w tym roku był fakt, że bieg przełajowy "V Dyszka Hajstra" (10 km) był ostatnim z trzech biegów cyklu Powiat Ostrowski Biega. Na mecie rajdu na wszystkich uczestników czekały słodkości oraz gorący napój, a chętni mogli skosztować wyśmienitej zupy karpiowej, której nie mogło zabraknąć na imprezie organizowanej w ramach cyklu Dni Karpia. Wydarzenie jak zwykle obfitowało w przeróżne gry i zabawy, losowane były również nagrody niespodzianki ufundowane przez licznych sponsorów: Zapnet, Masterplast, Campus Domasławice, Woseba, Górecznik, e-bmx, OstSped, Sklep Rowerowy BDrowery, Diet-food. Rozlosowano również nagrody główne – dwa rowery, ufundowane przez patronów tegorocznego Rajdu Hajstra: starostę powiatu ostrowskiego Pawła Rajskiego oraz wójta gminy Sośnie Stanisława Budzika. Jeden z rowerów trafił do pani Romany Bomby, członkini Stowarzyszenia Przyjazne Otoczenie, która jednak po odbiorze nagrody zrezygnowała z niej i przekazała do dyspozycji Stowarzyszenia Przyjazne Otoczenie. Swoją decyzję uzasadniła tym, że z powodu awarii sprzętu nie ukończyła rajdu i dlatego nie czuje się uprawniona do zatrzymania nagrody.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za tak liczną obecność oraz wspaniałą zabawę.
Wyniki dostępne na stronie:
http://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-OPEN-62.pdf