Festiwal Karpia Milickiego 8-9.09.2018

Lokalizacja

Organizator

Gmina Milicz, Ośrodek Kultury w Miliczu

teren przy stadionie lekkoatletycznym w Miliczu
Powstańców Wielkopolskich
Magdalena Bolińska
Email: m.bolinska@kultura-milicz.pl
71 38 41 124

Opis wydarzenia

2018-09-08 00:00:00

8–9 września /sobota–niedziela/

Festiwal Karpia Milickiego ‘2018

MIEJSCE: teren przy stadionie lekkoatletycznym w Miliczu, ul. Powstańców Wielkopolskich

ROZPOCZĘCIE: 14:00 – sobota

Dwudniowe wydarzenie plenerowe obfitujące w dobrą lokalną kuchnię i występy artystów polskiej sceny muzycznej. Gwiazdami tegorocznej edycji będą zespoły Piękni i Młodzi oraz KOMBI. Podczas biesiady nie zabraknie stoisk oferujących karpia oraz produktów ze znakiem Dolina Baryczy Poleca. Na kramach będzie można kupić lokalne rękodzieło, miody, nalewki czy owoce z tutejszych sadów. Przewidziano też liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. KOSZT: udział bezpłatny, dodatkowo płatne atrakcje i produkty na stoiskach. Więcej na stronach: www.milicz.pl, www.kultura-milicz.pl.

Relacja z wydarzenia

W sobotę i niedzielę 8-9 września przy Stadionie Miejskim odbyła się 13. edycja Festiwalu Karpia. Na bardzo udanej imprezie bawiły się tłumy miliczan, mieszkańców ościennych powiatów i bardziej odległych zakątków Dolnego Śląska i naszego kraju. Szacujemy, że padł rekord imprezy i odwiedziło ją ok. 30 tys. ludzi. Muzycznymi gwiazdami były zespół Kombii oraz Piękni i Młodzi.
Plac przy Powstańców Wielkopolskich w Miliczu, na którym po raz pierwszy odbywał się Festiwal Karpia, przeżywał przez dwa dni imprezy istne oblężenie. Od południa do późnych godzin nocnych teren nie pustoszał. Stanęła na nim profesjonalna scena z nagłośnieniem i oświetleniem, która była areną głównych wydarzeń na festiwalu. Rozstawiono też wiele ławeczek i parasoli, z których chętnie korzystano, by schronić się przed słońcem czy skosztować rybnych dań. Wokół placu znajdowało się ponad 70 stoisk, na których zakupić można było najróżniejsze produkty, także te lokalne. Ponadto czynne były stoiska promocyjne sponsorów imprezy i te z atrakcjami dla najmłodszych. Festiwal Karpia wystartował o godz. 14 na sportowo. Ze stadionu miejskiego wyruszył VI Bieg Karpia, którego zwycięzców nagrodzono chwilę później na scenie. O godz. 16 pod namiotem na środku placu rozpoczęło się wielkie gotowanie na największej patelni plenerowej w Polsce. Na oczach licznie zgromadzonych widzów, którzy pracujących w pocie czoła kucharzy nie odstępowali nawet na krok, przyrządzano karpia po polsku z kaszą, grzybami i zieloną pietruszką. Chętnych do próbowania nie brakowało. W międzyczasie na scenie zaprezentowały się w 7 układach choreograficznych baletnice ze Studia Tańca Klasycznego Sofija Katarzyny Długosz z sekcji Milicz i Trzebnica. O godz. 18.30 przyszedł czas na pierwsze tego dnia atrakcje muzyczne. Dla publiczności rapował 23-letni pochodzący z Milicza raper Filipek, któremu towarzyszył raper Kędzia. Tuż przed godz. 21 nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. O godz. 21 na scenie zagościła gwiazda wieczoru – zespół Kombii z Grzegorzem Skawińskim. W czasie tego występu estradę zdobiły 2 telebimy, na których odbywała się projekcja fragmentów teledysków. Wyświetlano też na żywo migawki z występu Kombii. Pod sceną zgromadziły się rzesze miliczan i mieszkańców ościennych powiatów. Organizatorzy szacują, że na koncert przybyło ok. 8 tys. ludzi. Kombii nie zawiodło swoich fanów i koncertowało 1,5 godziny. Na zakończenie dnia utwory disco polo i hity z gatunku dance zaśpiewała znana z programu „Projekt Lady” Natalia Jaroszewska. O godz. 22.30 odbyła się dyskoteka pod chmurką z efektami pirotechnicznymi z Fat Beat DJ'S Team.
W drugi dzień Festiwalu plac już ok. godz. 15 przeżywał prawdziwe oblężenie, niewiele było wolnych miejsc na ławeczkach pod parasolami. Przez cały dzień nie malały też kolejki do stoisk gastronomicznych. W godz. od 15 do 17 w centrum terenu trwały zabawy dla najmłodszych. Pierwszą muzyczną atrakcją tego dnia był występ działającej od 2009 roku przy Ośrodku Kultury Milickiej Orkiestry Dętej. O godz. 17 w gatunkach pop i rock zaprezentowali się Niepokorni z Krotoszyna. O godz. 18 zobaczyć można było małe tancerki, tym razem miliczanki trenujące na co dzień pod okiem Katarzyny Wicenciak-Dudy ze Studia Tańca Show Dance z Krotoszyna tańczyły w rytm hip-hopowych rytmów. Chwilę później wystąpił zespół Distant Nights, który ma już na swoim koncie duży sukces, gdyż zagrał na głównej scenie w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych. Tradycyjnie już, na Festiwalu Karpia nie mogło zabraknąć milickiego LabiRytmu. O godz. 21.30 koncertowała gwiazda disco-polo Piękni i Młodzi.
Partnerami imprezy byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu, Nadleśnictwo Milicz, Totalizator Sportowy
Sponsorzy: GAZ- SYSTEM, Piekarnia Familijna, Bank Spółdzielczy w Miliczu, Sili, Amazon, Art. Zbyt Sp. z o.o., Sun Trans, Pałac Brzeźno, Delikatesy Centrum, KM Maszyny Budowlane, Smażalnia Ryb u Bartka