Śladami Tajemnic Doliny Baryczy – gra terenowa 15.09.2018

Lokalizacja

Organizator

III Cieszkowski Środowiskowy Szczep Drużyn Harcerskich „Sokół” im. Andrzeja Małkowskiego

Cieszków
Cieszków
Marta Trawińska
Email: sokolcieszow@gmail.com
536 051 777

Opis wydarzenia

2018-09-15 10:00:00

15 września /sobota/

Śladami Tajemnic Doliny Baryczy – gra terenowa

MIEJSCE: Cieszków

CZAS TRWANIA: 10:00–14:00

Gra terenowa Śladami Tajemnic Doliny Baryczy to propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas w pięknych cieszkowskich lasach. Jej uczestnicy odwiedzą różne miejsca, będą musieli rozwikłać tajemnicę księżnej Sapiehy oraz liczne zagadki i zadania związane z legendami Doliny Baryczy. Na każdego uczestnika czeka mnóstwo przygód i atrakcji, a na zakończenie – ognisko z kiełbaskami. Zgłoszenia mailowo: sokolcieszkow@gmail.com (z podaniem ilości osób i wieku uczestników) LICZBA MIEJSC: 70.

Relacja z wydarzenia

15 września w ramach Dni Karpia odbyła się gra terenowa „Śladami Tajemnic Doliny Baryczy”, której organizatorem był III Cieszkowski Środowiskowy Szczep Drużyn Harcerskich „Sokół”.
O godzinie 9:50 pod mały kościółkiem w Cieszkowie zgromadziło się ponad 60 osób żądnych przygód. Po wejściu do świątyni okazało się że czeka na nich tam księżna Katarzyna Ludwika Agnieszka Sapieha, a raczej jej duch, który zdesperowany powrócił na cieszkowskie tereny. Po przybliżeniu historii kościółka jak i życia Katarzyny uczestnicy dowiedzieli się, że jej skarb, który jak twierdzą miejscowe porzekadła, został po jej śmierci zakopany gdzieś w przypałacowym parku, został skradziony i rozsprzedany różnym osobom. Duch księżnej wraz z miejscowym szefem policji poprosili wszystkich o pomoc. Uczestnicy ze zdobytą mapą wędrując przez Cieszków odwiedzali rożne osoby i miejsca. Wykonując różne zadania przedmiot po przedmiocie odzyskiwali artefakty które stanowiły część skarbu. Uczestnicy musieli stawić czoła i sprawdzić swoje umiejętności w łamigłówkach, odgadując smaki świata, przenosząc bez użycia rąk różne przedmioty w tym mydło czy balon z wodą, odkrywając karty pamięci rozsypane po całym rynku, odnajdując niezwyczajne przedmioty tylko po ich opisie czy przechodząc trasę po linie z zawiązanymi oczami odnajdując tykające zegary. Dodatkowo można było spróbować swoich sił w asekurowanej wspinaczce po skrzynkach.
 Kiedy udało się odnaleźć wszystkie elementy skarbu uczestnicy na parkowej wyspie spotkali się z Sapieżyną oddając jej poszukiwane przedmioty. W ramach podziękowania duch wdzięcznej księżny zaprosił wszystkich na ognisko w parafialnym ogrodzie. Na uczestników czekały kiełbaski, słodycze, napoje oraz każdy kto ukończył grę dostał dyplom oraz bon na gadżety związane z Doliną Baryczy. W grze wzięło udział ponad 60 uczestników zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych z terenów Cieszkowa, Milicza, Trzebnicy i Twardogóry.