Noc w Pałacu Maltzanów 21.10.2018

Lokalizacja

Organizator

Technikum Leśne w Miliczu
Milicz Kasztelańska 1
Maria Dziedzic, Jolanta Cwenar
Email: dziedzic@tlmilicz.pl, cwenar@tlmilicz.pl
509 696 034, 662 299 178

Opis wydarzenia

2018-10-21 18:00:00

21 października /niedziela/

Popołudnie w Pałacu Maltzanów

MIEJSCE: Technikum Leśne w Miliczu, ul. Kasztelańska 1, Milicz

CZAS TRWANIA: 18:00–19:00 I grupa; 19:15–20:15 II grupa

Poznaj opowieści i anegdoty związane z kilkusetletnią historią rodu Maltzanów,  który pozostawił trwałe ślady na milickiej ziemi. Pałac Maltzanów, obecnie siedziba Technikum Leśnego w Miliczu, otwiera swoje podwoje dla osób pragnących poznać historię tego miejsca. Przewodnikami po pałacu będą uczniowie, którzy zaprowadzą gości m. in. do auli szkolnej, będącej kiedyś reprezentacyjną salą balową, oraz do dawnych apartamentów właścicieli majątku – obecnie sal lekcyjnych. Zgłoszenia u Organizatora do 01.10.2018 r. LICZBA MIEJSC: 2 grupy po 30 osób.

Relacja z wydarzenia

21 października po raz kolejny (w tegorocznej edycji po raz drugi) Technikum Leśne w Miliczu uczestniczyło w obchodach Dni Karpia, goszcząc turystów oraz  mieszkańców Milicza i okolic na wydarzeniu edukacyjnym pn. „Noc w pałacu Maltzanów”.
Podczas godzinnego spaceru goście mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z historią naszej szkoły, mogli podziwiać gabinety szkolne, galeryjkę, aulę, dziedziniec herbowy i utworzoną w tym roku szkolną Izbę Pamięci. Wszystkie te pomieszczenia pełniły kiedyś funkcje mieszkalne, użytkowe i reprezentacyjne dla rodziny Maltzanów. Przewodnikami po pałacu byli uczniowie, którzy oprowadzając gości przybliżyli im tło społeczne i historyczne związane z kilkusetletnią obecnością w Dolinie Baryczy rodu von Maltzan.
W zwiedzaniu siedziby Technikum Leśnego uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Miliczu oraz osoby z Milicza i innych miejscowości (łącznie 33 osoby).