Zakończenie Dni Karpia 2018 w Dolinie Baryczy

Lokalizacja

Organizator

Stowarzyszenie "PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy"

Milicz pl. św. E. Waresiaka 7
www.nasza.barycz.pl

Opis wydarzenia

2018-12-07 00:00:00

 7 grudnia zakończyliśmy oficjalnie Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Zakończenie to zarazem podziękowania dla wszystkich, którzy byli „zamieszani”:) w Dni Karpia: partnerzy w promocji, organizatorzy, media, laureaci konkursu Mistrz Karpia - nagroda jury i uczestnicy Mistrza Karpia – nagrody publiczności.

W tym roku zaczęliśmy od konkursu Mistrz Karpia – nagroda publiczności. 7 restauracji z Doliny Baryczy (Gospoda 8 Ryb, Restauracja LIBERO, Karczma Górecznik, Karczma Rybna - Ruda Żmigrodzka, Restauracja Lido, Restauracja "W Starym Młynie", Restauracja KARPIÓWKA) stanęło powtórnie w szranki aby powalczyć o tytuł mistrzowski. Tym razem to uczestnicy konferencji próbowali każdej z potraw i oceniali.

O sukcesie Dni Karpia opowiedziała prezes Stowarzyszenia  Inga Demianiuk-Ozga. Dni Karpia to ponad 60 tys. odwiedzających, ponad 50 organizatorów i setki osób zaangażowanych w realizację, 56% powraca co roku na Dni Karpia (czyli wypracowaliśmy tysiące lojalnych klientów), 75% oceniło najwyżej wydarzenia, a dla wszystkich uczestników imprez biletowanych, i którzy otrzymali bon zagwarantowaliśmy odbiór nagród. Nagrody w tym roku były wzbogacone o vouchery od usługodawców  (Restauracja w Starym Młynie, Restauracja Lido, Zagroda Grabownica, Jaworowy Dom, Restauracja Teo, Restauracja Karpiówka) oraz producentów Dolina Baryczy Poleca (Gospodarstwo Rolne Michał Sznajder, Oleje z Doliny – Magdaleny Dwornikowskiej, Ogrodnictwo Wojciecha Skowrońskiego, Gospodarstwo Sadownicze pp. Dziekanów, Byliny i susz pp. Lesiaków, Pracownia Centaurea). Ponieważ cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, mam nadzieję, że powtórzymy za rok współpracę:)

Partnerem strategicznym tegorocznych Dni Karpia była Piekarnia Familijna. Serdeczne podziękowania w imieniu piekarni odebrała p. Agnieszka Stachowiak kierownik ds. marketingu.

Konferencję umiliły nam orkiestra dęta z Milicza oraz pokaz kulinarny na żywo, który przeprowadzał szef kuchni Arkadiusz Dziakowski.

Druga część konferencji przebiegała pod hasłem konkursu kulinarnego Mistrz Karpia – nagroda jury professional. Do tej konkurencji przystąpiło 12 restauracji, które przygotowywały Kolację rybną – Ryba do syta . Konkurs odbył się 20 listopada, teraz nagrodziliśmy laureatów.

I miejsce zajęła Karczma Górecznik za danie: Sum w sosie z zielonego ogórka. Nagrodą był robot kuchenny o wartości 1000 zł ufundowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu.

II miejsce zdobyła Gospoda 8 Ryb za danie: Sum pieczony z bekonem podawany z sosem holenderskim, konfiturą z czerwonej cebuli, puree ziemniaczanym i emulsją ze szpinaku.

III miejsce – Restauracja „W Starym Młynie” za danie: Łazanki z karpia.

Członkowie jury nie szczędzili słów uznania. Jury oceniało dobór składników i zgodność z lokalną kuchnią, walory smakowe i zapachowe, sposób podania, wygląd i aranżację dania oraz walory zdrowotne przygotowanych potraw i merytoryczną prezentację.

Nagrodę publiczności zdobyła drugi rok z rzędu Restauracja Lido za danie: Przysmak Elizy Radziwiłłówny.

Gratulujemy wszystkim wygranym!!

Teraz można chwilkę odetchnąć, aby w nowym roku z głową pełną pomysłów zorganizować kolejną edycję Dni Karpia, na którą już teraz serdecznie zapraszamy:)

 Organizacja wydarzenia była dofinansowana ze środków Operacji Własnej LGD pn: Kontynuacja działań angażujących partnerów LGD, wsparcie promocji i organizacji Dni Karpia w Dolinie Baryczy – edycja 2018, w ramach działania "Realizacja lokalnych startegii rozwoju kierowanych przez społeczność w ramach Priorytetu 4, objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze".