Kajakiem na karpia! 08.09.2018

Lokalizacja

Organizator

Usługi turystyczno-sportowe w Dolinie Baryczy BG SportsRent Beata Bienias

Sułów Kolejowa
Beata Bienias
Email: beataglowacz@wp.pl
603 976 169

Opis wydarzenia

2018-09-08 09:00:00

8 września /sobota/

Kajakiem na karpia!

MIEJSCE: Sułów, ul. Kolejowa – stary młyn nad Młynówką Sułowsko-Radziądzką

CZAS TRWANIA: 9:00–12:00; 12:00–15:00; 15:00–18:00

Spędź aktywnie czas w Dolinie Baryczy, płynąc kajakiem jedną z najpiękniejszych dzikich tras po to, by napawać się ciszą i niezwykłością przyrody. Młynówką Sułowsko-Radziądzką spływamy ze Sułowa do Rudy Sułowskiej. W Gospodarstwie Agroturystycznym Głowaczówka czeka nas degustacja smażonego karpia milickiego, serwowanego z ziemniaczkami i surówką. Spływ trwa ok. 2 godz. (długość trasy ok. 7 km), a podczas przeprawy przewodnik opowie nam o Dolinie Baryczy. LICZBA MIEJSC: w ramach jednego spływu – 18 osób (do wyboru trzy różne godziny startu), KOSZT: 60 zł/os.

Relacja z wydarzenia

Sobota 8 września 2018 roku to dzień, w którym odbyły się spływy kajakowe "Kajakiem na karpia!" w ramach cyklu imprez Dni Karpia 2018. Do ostatniego dnia pogoda nie rozpieszczała nas, jednak na szczęście okazała się łaskawa i można śmiało powiedzieć, że dopisała! Było przyjemnie i nawet delikatna mżawka nie odstraszyła Uczestników, bo ekipy kajakowe stawiły się w komplecie :)
Wydarzenie to , jak co roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - odbyły się aż 3 spływy rzeką Młynówką Sułowsko-Radziądzką o godzinie 09:00, 12:00 oraz 15:00.
Spływy rozpoczynały się w Sułowie przy Młynie na ulicy Kolejowej, kończyły natomiast w Rudzie Sułowskiej, gdzie na kajakarzy czekał już w Gospodarstwie Agroturystycznym Głowaczówka pyszny karp smażony w zestawie
z ziemniaczkami i surówką.
Podczas spływu kajakarzom towarzyszył wykwalifikowany ratownik - Pan Wojciech Szczepaniak, który dbał o bezpieczeństwo Uczestników, jak również opowiadał o Dolinie Baryczy, Stawach Milickich i atrakcjach naszego pięknego obszaru.
Po atrakcyjnym w walory przyrodnicze i emocjonującym, dzięki powalonym na trasie drzewom spływie, kajakarze dopływali do Rudy Sułowskiej uśmiechnięci
i zadowoleni. A pyszny i syty obiad przyczynił się do jeszcze szerszego uśmiechu i zapełnienia brzuszków :)
Po obiedzie każdy z uczestników otrzymał bilet Dni Karpia 2018, na podstawie  którego mógł wybrać sobie upominek wraz informatorem dotyczącym dalszych wydarzeń w ramach cyklu Dni Karpia 2018 oraz materiałami promocyjnymi.
Jeszcze raz dziękujemy serdecznie wszystkim za zainteresowanie wydarzeniem
i uczestnictwo :)