Dzień otwarty Centrum Bioróżnorodności Doliny Baryczy nad Zalewem milickim 29.09.2018

Lokalizacja

Organizator

Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych

Centrum Bioróżnorodności „Dolina Baryczy” nad Zalewem w Miliczu
Milicz kolejowa 7
Cezary Tajer
Email: ctajer@dzpk.pl
509 760 981

Opis wydarzenia

2018-09-29 00:00:00

29 września /sobota/

Dzień otwarty Centrum Bioróżnorodności Doliny Baryczy nad Zalewem milickim

MIEJSCE: Centrum Bioróżnorodności „Dolina Baryczy” nad Zalewem w Miliczu, ul. Kolejowa 10, Milicz

CZAS TRWANIA: 10:00–15:00

Nieodpłatna impreza edukacyjna o charakterze przyrodniczym – zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej w Centrum Bioróżnorodności Doliny Baryczy nad milickim Zalewem. O walorach tutejszej przyrody opowiedzą pracownicy Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”, możliwość otrzymania darmowych materiałów promocyjnych związanych z regionem. Przy dobrej pogodzie i w zależnie od możliwości uczestników przewidziane są wyjścia w teren z pracownikami parku, podczas można których można będzie dokonywać ciekawych obserwacji przyrodniczych. Dla chętnych konkursy przyrodnicze z nagrodami.

Wejściówki
Impreza otwarta
Udział płatny/ bezpłatny
Udział bezpłatny

Relacja z wydarzenia

Centrum Bioróżnorodności, to budynek służący edukacji przyrodniczej i ekologicznej, położony nad milickim zalewem. W budynku mieści się sala edukacyjna, a w niej znajduje się stała ekspozycja przyrodnicza i fotograficzna prezentująca okazy zwierząt występujących na terenie Parku. Centrum jest prowadzone przez DZPK, który wynajął budynek od Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej.
Ideą dnia otwartego było bezpłatne udostępnienie Centrum Bioróżnorodności dla jak najszerszego grona zainteresowanych, miłośników przyrody i turystów przebywających w tym dniu nad zalewem bądź goszczących przejazdem w Pierogarni nad Zalewem.
W dniu 29 września 31 osób skorzystało z możliwości obejrzenia Centrum i zapoznania się ze zbiorami przyrodniczymi oraz ofertą edukacyjną. Po Centrum oprowadzali pracownicy DZPK Leszek Matacz i Zdzisław Rogowski. Wszystkim gościom wręczono bony sponsorowane przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” na podstawie których można pobrać pamiątkowe gadżety związane z Dniami Karpia.