Rodzinny festyn rekreacyjny Taaaka Ryba 30.09.2018

Lokalizacja

Organizator

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze, Gmina Twardogóra

Zespół Pałacowo-Parkowy w Goszczu, Twardogóra
Goszcz
Robert Orlikowski
Email: kultura@gosir.twardogora.pl
692 642 450

Opis wydarzenia

2018-09-30 08:00:00

30 września /niedziela/

Rodzinny festyn rekreacyjny Taaaka Ryba

MIEJSCE: Zespół Pałacowo-Parkowy w Goszczu, Twardogóra 

CZAS TRWANIA: 08:00–19:00

Jeśli wędkowanie to Twoja pasja, weź udział w porannych zawodach wędkarskich na stawie przy przepięknym pałacu w Goszczu. Czeka Cię moc atrakcji – blok sportowo-rekreacyjny dla dzieci, pokazy taneczne i koncerty gwiazd: MEJK i Paka Marcelaka. Dla chętnych możliwość zwiedzania wyremontowanego fragmentu pałacu i przyległych ruin. Dodatkowo Jarmark Produktów Lokalnych oraz rajd nordic walking szlakiem karpia, zakończony degustacją zupy rybnej. Chęć uczestnictwa w zawodach wędkarskich należy zgłosić do 27.09.2018. pod nr tel. 697 849 803. LICZBA MIEJSC w zawodach wędkarskich: 50. Udział bezpłatny, dodatkowo płatne atrakcje i produkty na stoiskach.

Relacja z wydarzenia


30 września odbył się gminny Festyn Rodzinny "Taaaka Ryba", w ramach tegorocznych Dni Karpia. Twardogórski Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminę w Twardogóra – we współpracy z milickim Stowarzyszeniem "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" zadbali, by ta tradycyjna już impreza była atrakcyjną propozycją na spędzenie czasu w gronie rodziny lub znajomych.
Festyn rozpoczęły przedpołudniowe zawody wędkarskie - w kategorii juniorów (5-13 lat) oraz  w kategorii "dorośli" (od 14 lat). Wyniki zawodów wędkarskich będą dostępne wkrótce na stronie PZW. Od godziny 14 dostępne były dla dzieci dmuchańce i urządzenia z lokalnego placu zabaw, a ponadto – po raz pierwszy - konkursy i zabawy edukacyjne dla dzieci w ramach cyklu „Bezpieczny Powiat”. Tę integralną część goszczańskiego festynu „Taaaka ryba” przygotowali i prowadzili pracownicy Służb Ratowniczych z Oleśnicy, Służby Więziennej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego i twardogórskiego GOSiRu. Sporym zainteresowaniem (nie tylko dzieci) cieszyły się takie atrakcje jak: pokaz wyposażenia i sprzętu służbowego Inspekcji Transportu Drogowego, prezentacja sprzętu ratowniczo-gaśniczego, pokaz i prezentacja sprzętu Interwencyjnej Grupy Więziennej, ćwiczenia i instruktaż z ratownictwa medycznego z udziałem oleśnickich służb ratowniczych, a także zabawy edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Można było też oznakować swój rower. Wyłącznie dla dorosłych przeznaczony był z kolei symulator zderzenia czołowego. Osiąga prędkość do ok. 10 km/h. Symulator zderzeń uświadamia jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem, o czym można było się przekonać (dosłownie) na własnej skórze. Każde dziecko, a także każdy dorosły aktywny uczestnik zabawy, pokazu, czy symulacji – w ramach akcji „Bezpieczny Powiat” – otrzymywał tematyczne gadżety: nalepki, ulotki, broszury, kolorowanki, gry, mapy drogowe, odblaski, szelki odblaskowe itp. Inni zwolennicy aktywnego udziału w goszczańskiej imprezie dotarli na miejsce pieszo – w ramach zorganizowanego rajdu nordic walking na trasie Twardogóra - Goszcz. Oficjalną częścią festynu było wręczenie przez burmistrza Zbigniewa Potyrałę i swojego zastępcę Ryszarda Gąsiora - nagród szczęśliwcom, którzy wygrali rywalizację w zawodach wędkarskich. Po godzinie 15 na scenie pojawił się twardogórski zespół Viet-Cong, prezentując standardy muzyki pop, głównie lat 80. Potem publiczność była rozgrzewana do zabawy przez kapelę biesiadną Paka Marcelaka. Przez cały czas można było skosztować i nabyć produkty lokalne z Doliny Baryczy, w tym: potrawy z karpia, miody i produkty pasieczne, pieczywo regionalne, oleje smakowe i ziołowe. Finałem imprezy był występ zespołu MEJK, który swoją sceniczną energią skutecznie porwał do zabawy uczestników festynu.