Astronomiczna kolacja Karp pod Gwiazdami Zagroda Grabownica 06.10.2018

Lokalizacja

Organizator

Zagroda Grabownica, Jolanta Bogatsu, Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy

Zagroda Grabownica, Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy
Grabownica Krośnicka 42
Jolanta Bogatsu
Email: zagrodagrabownica@gmail.com
508 13 40 10

Opis wydarzenia

2018-10-06 18:00:00

6 października /sobota/

Astronomiczna kolacja Karp pod Gwiazdami

MIEJSCE: Zagroda Grabownica, Ośrodek Edukacyjno-Wypoczynkowy, Grabownica Krośnicka 42 a, gm. Krośnice

CZAS TRWANIA: 18:00–24:00

Jeśli chcesz się przekonać, że z Doliny Baryczy jest najbliżej do gwiazd, przybądź na Astronomiczną Kolację „Karp pod Gwiazdami”. Będziesz mógł nie tylko skosztować rybnych specjałów z Doliny Baryczy, z których słynie Zagroda Grabownica, ale wysłuchać popularnonaukowej prelekcji z dziedziny astronomii, przygotowanej przez wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego. W programie konkurs na najlepszą potrawę wieczoru oraz wspólne obserwacje jesiennego nieba nad Doliną Baryczy przez teleskop.Rzezerwacja i przedpłata do 15.09.2018  LICZBA MIEJSC: 40, KOSZT: 106 zł/os.

Relacja z wydarzenia

Astronomiczna Kolacja „Karp pod Gwiazdami“
Dziękujemy naszym Gościom, którzy w sobotę, 6 października 2018 roku przybyli na naszą Astronomiczną Kolację "Karp pod Gwiazdami". 
Kolację rozpoczęliśmy od przystawek:
- Klopsiki z karpia w winnej marynacie
- Tymbalik z ryb Doliny Baryczy
- Masełko ziołowe z chlebkiem „Komyśniak” z piekarni „Rybka” z Gądkowic
Na ciepło kuchnia podała następujące potrawy:
- Zupa rybna à la Zagroda 
- Karp po milicku z pieczonymi ziemniaczkami i kiszoną kapustą
- Amur w sosie grzybowym z białą kaszą gryczaną i musem z cieciorki i warzyw  Pieczeń z karpia podana z pikantym sosem gruszkowym
- Pierogi z karpiem („Najlepszy Smak Dolnego Śląska”)
Bar sałatkowy ze świeżymi surówkami uzupełniał naszą rybną kolację.
W barze dostępne były lokalne piwa z browaru Nepomucen oraz wina z winnicy „Anna” w Krośnicach, które tak zasmakowały gościom, że nie została ani jedna butelka.
Na deser goście częstowali się pyszną szarlotką z piekarni „Rybka” oraz domowymi ciastami.
Ok. godz. 21.00 prof. dr Arkadiusz Berlicki z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego zaprosił gości na wirtualną podróż kosmiczną - opowiedział o drobnych ciałach spadających na Ziemię, o kometach, asteroidach, meteoroidach, deszczach meteorów i meteorytów, rojach meteorów, kraterach na Ziemi itp. Tytuł prezentacji: “Kamienie z nieba”.
Po kolacji czterech astronomów z Uniwersytetu Wrocławskiego, panie dr Joanna Molenda-Żakowicz i dr Ewa Niemczura, oraz panowie dr Sylwester Kołomański i Grzegorz Żakowicz zaprosili naszych gości na obserwację nieba przez teleskop. 
Wszystkie bilety wzięły udział w loterii, w której można było wygrać nagrody związane z Doliną Baryczy, zestawy piwne z browaru Nepomucen, kubki, koszulki, torby, breloczki, magnesy.
Goście również głosowali na trzy potrawy wieczoru (zupa rybna, karp po milicku i pieczeń z karpia). Wygrała "Pieczeń z karpia” z pikantnym sosem gruszkowym.
Dziękujemy naszym gościom za przybycie na kolację i wspólną zabawę.