Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu Karp w Lesie 07.10.2018

Lokalizacja

Organizator

Gmina Żmigród, Nadleśnictwo Żmigród, Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie

Ruda Żmigrodzka, teren obok świetlicy wiejskiej
Ruda Żmigrodzka
Marta Lewandowska
Email: gci-zmigrod@o2.pl
71 385 27 58

Opis wydarzenia

2018-10-07 12:00:00

7 października /niedziela/

Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu Karp w Lesie

MIEJSCE: Ruda Żmigrodzka, teren obok świetlicy wiejskiej

CZAS TRWANIA: 12:00–18:00

Przekonaj się, jak piękna i atrakcyjna może być październikowa niedziela w otoczeniu malowniczych stawów. W Rudzie Żmigrodzkiej czekają Cię występy lokalnych zespołów, animacje dla dzieci, stoiska edukacyjne Nadleśnictwa Żmigród oraz Jarmark Lokalnych Producentów i Usługodawców z Doliny Baryczy. Na stoiskach gastronomicznych skosztujesz karpia pod wieloma postaciami, a biorąc udział w konkursie kulinarnym „Carpie Iem”, pomożesz rozstrzygnąć, które danie jest najlepsze. LICZBA MIEJSC: nieograniczona. Wstęp wolny (dodatkowo płatne atrakcje dla dzieci i produkty na stoiskach).

Relacja z wydarzenia

Podczas Dni Karpia w Dolinie Baryczy  można miło i aktywnie spędzić czas. Tak było i tym razem w trakcie Żmigrodzkiego Festiwalu Karpia i Lasu „Karp w lesie” w Rudze Żmigrodzkiej. 

Było coś dla ciała i dla ducha.
Tegoroczna edycja festiwalu była rekordowa pod względem ilości wystawców i odwiedzających. Na stoiskach oprócz rękodzieła i produktów lokalnych królował oczywiście karp oraz inne ryby z Doliny Baryczy. Na placu pojawiły się również ekspozycje tematyczne Nadleśnictwa Żmigród oraz gościnnych jednostek Lasów Państwowych.

O godzinie 13.00 Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Żmigród Klaudiusz Bury oficjalnie otworzyli festiwal. W tym roku po raz trzeci odbył się konkurs kulinarny „CARPIE IEM”, podczas którego oceniano  5 potraw. Wszystkie dania zachwycały wyglądem, smakiem i kreatywnym połączeniem lokalnych produktów z rybą w różnej postaci. W wyniku burzliwych obrad wyłoniono zwycięzców:
  I miejsce za „Karpia w oriencie” zajęła pani Dorota Kawska,  II miejsce za danie POP karp otrzymała Pani Karolina Kawska, III miejsce zdobył duet Wroński&Sułkowski za Sandaczową poezję w barszczu.  
W związku z obchodami  100 rocznicy odzyskani niepodległości  na terenie obok świetlicy zasadzono drzewo, które nazwano „Drzewo Pionierów Gospodarki Rybackiej”.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy lotów ptaków drapieżnych. 
Na scenie zaprezentowali się: Grupa Taneczna WM oraz   Zespól wokalny „Stars of Melody”
Na zakończenie wystąpił znany i lubiany Zespól Ludowy ‘Dyszel”, który od ponad 35 lat jest wizytówką Żmigrodu. 

I tak Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu przeszedł do historii.

Marta Lewandowska