Noc w Pałacu Maltzanów 07.10.2018

Lokalizacja

Organizator

Technikum Leśne w Miliczu

Technikum Leśne w Miliczu
Milicz Kasztelańska 1
Maria Dziedzic, Jolanta Cwenar
Email: dziedzic@tlmilicz.pl; cwenar@tlmilicz.pl
509 696 034, 662 299 178

Opis wydarzenia

2018-10-07 18:00:00

7 października /niedziela/

Noc w Pałacu Maltzanów

MIEJSCE: Technikum Leśne w Miliczu, ul. Kasztelańska 1, Milicz

CZAS TRWANIA: 18:00–19:00 I grupa; 19:15–20:30 II grupa.

Poznaj opowieści i anegdoty związane z kilkusetletnią historią rodu Maltzanów,  który pozostawił trwałe ślady na milickiej ziemi. Pałac Maltzanów, obecnie siedziba Technikum Leśnego w Miliczu, otwiera swoje podwoje dla osób pragnących poznać historię tego miejsca. Przewodnikami po pałacu będą uczniowie, którzy zaprowadzą gości m. in. do auli szkolnej, będącej niegdyś reprezentacyjną salą balową oraz do dawnych apartamentów właścicieli majątku, obecnie sal lekcyjnych. Zgłoszenia u organizatora do 01.10.2018 r. LICZBA MIEJSC: 2 grupy po 30 osób. 

Wejściówki
Impreza otwarta
Udział płatny/ bezpłatny
Udział bezpłatny

Relacja z wydarzenia

7 października po raz piąty nasza szkoła uczestniczyła w obchodach Dni Karpia goszcząc turystów oraz  mieszkańców Milicza i okolic na wydarzeniu edukacyjnym pn. "Noc w pałacu Maltzanów".
Co roku w okresie jesiennym otwieramy pałacowe wnętrza i udostępniamy je osobom z zewnątrz. Podczas godzinnego spaceru goście mają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z historią pałacu, mogą podziwiać gabinety szkolne, galeryjkę, aulę, dziedziniec herbowy i utworzoną w tym roku szkolną Izbę Pamięci. Wszystkie te pomieszczenia pełniły kiedyś funkcje mieszkalne, użytkowe i reprezentacyjne dla rodziny Maltzanów. Przewodnikami po pałacu są uczniowie, którzy oprowadzając gości przybliżają im tło społeczne i historyczne związane z kilkusetletnią obecnością w Dolinie Baryczy rodu von Maltzan.
W bieżącym roku zwiedzanie pałacu odbędzie się jeszcze raz w niedzielę 21 października.