Rajd Rowerowy Szlakiem Karpia Cieszkowskiego - 01.09.2019

Lokalizacja

Organizator

Gmina Cieszków, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Cieszkowskiej, Stowarzyszenie Leśne Dziady


Artur Maryjowski
Email: informatyk@ug.cieszkow.pl
71 38 48 102 wew. 38

Opis wydarzenia

2019-09-01 12:00:00

1 września /niedziela/

Rajd rowerowy Szlakiem Karpia Cieszkowskiego

MIEJSCE: Cieszków, ul. Grunwaldzka 41 – start rajdu

CZAS TRWANIA: 12:00–16:00

Rajd rowerowy Szlakiem Karpia Cieszkowskiego to wyjątkowa okazja, by poznać malowniczą ziemię cieszkowską, której charakterystyczne krajobrazy to pola, łąki i lasy. Trasa wiedzie przez rejony gminy ciekawe przyrodniczo, ale też historycznie i kulturowo. Ciekawe zabytki, wspaniała przyroda i cisza sprawią, że rajd będzie dla państwa niezapomnianą atrakcją. Aktywnie spędzony czas zakończy wspólne ognisko z poczęstunkiem oraz pamiątkowymi zdjęciami.

 

KOSZT: bezpłatny

LICZBA MIEJSC: 50

Udział płatny/ bezpłatny
udział bezpłatny, pytaj o bon na wydarzeniu, uprawnia do odebrania nagrody
Ważne informacje
konieczność zgłoszeń do 23.08.2019

Relacja z wydarzenia

W dniu 01 września 2019 roku odbył się Rajd Rowerowy „Szlakiem Karpia Cieszkowskiego”. W przepięknej scenerii, sprzyjającej pogodzie i dobrych nastrojach, na starcie rajdu zebrała się grupa zainteresowanych Gminą Cieszków wielbicieli jazdy na rowerze. Uczestnikami byli zarówno mieszkańcy Gminy Cieszków jak i osoby przyjezdne.

 Rajd rozpoczął się od wspólnej zbiórki przy siedzibie Urzędu Gminy Cieszków. Tam zapoznaliśmy wszystkich z regulaminem imprezy (a także pozostałymi informacjami porządkowymi), rozdaliśmy pamiątki, foldery informacyjne oraz napoje na późniejszą podróż.

Następnie przejechaliśmy na krótki postój przy cieszkowskim „Orliku”. Tam wzorem wcześniejszych lat zrobiliśmy wspólne zdjęcie pamiątkowe. Po wykonaniu fotografii wyruszyliśmy w  dalszą część Rajdu. Trasa wiodła przez miejscowości: Ujazd, Zwierzyniec, Wężowice, Trzebicko, Jankową. W trakcie przejazdu robiliśmy planowe postoje w miejscowościach: Ujazd, Zwierzyniec, Trzebicko,  a także krótsze-  wymuszone wysoką temperaturą- postoje regeneracyjne dla uczestników.

Radość i zmęczenie były widoczne na  twarzach uczestników, którzy to tworzyli kolorowo ubraną „wielką kolarską rodzinę”.

Po pokonaniu naszej trasy dotarliśmy do końca naszego rajdu - miejscowości Jankowa. Tam gościnni mieszkańcy uraczyli nas rarytasami wytworzonymi w większości z produktów pochodzących z naszego regionu. Były: pieczone na ognisku kiełbaski, kaszanka, ziemniaczki, przepyszne owoce, warzywa, domowe wypieki, napoje i inne pyszności. Najmłodsi od sołtysa wsi pana Stanisława Mielcarka otrzymali lody.

Podczas naszej wspólnej biesiady przedstawione zostały informacje: o możliwości zakupu przepysznego Karpia Milickiego (głównie w restauracjach z terenu naszej gminy) oraz działania, które odbędą się także na obszarze naszej gminy w ramach Dni Karpia 2019 w naszej gminie i reszcie obszaru Dolina Baryczy. Rozdane i omówione zostały także bony na odbiór nagród dla uczestników.