Kajakiem na Karpia - 07.09.2019

Lokalizacja

Organizator

Usługi turystyczno-sportowe w Dolinie Baryczy


Beata Głowacz
Email: beataglowacz@wp.pl
603 976 169

Opis wydarzenia

2019-09-07 09:00:00

7 września /sobota/

Kajakiem na karpia

MIEJSCE: Sułów, ul. Kolejowa, Stary młyn nad Młynówką Sułowsko-Radziądzką

CZAS TRWANIA:

09:00–12:00

12:00–15:00

15:00–18:00

Poznaj Dolinę Baryczy z kajaka, płynąc jedną z najdzikszych i rzadko uczęszczanych tras wśród nieskażonej natury po to, by napawać się ciszą i pięknem przyrody. Młynówką Sułowsko-Radziądzką spływamy ze Sułowa do Rudy Sułowskiej. W Gospodarstwie Agroturystycznym Głowaczówka spróbujemy przepysznego smażonego karpia milickiego z ziemniaczkami i surówką. Spływ trwa ok. 2 godz. (długość trasy ok. 7 km), a w przerwie przewodnik/ratownik opowie nam o Dolinie Baryczy.

 

KOSZT: 60 zł/os.

LICZBA MIEJSC: 36 os. w ramach jednego spływu (do wyboru trzy różne godziny)

Wejściówki
zakup biletu u organizatora pod numerem podanym w rubryce ,,Organizator"
Udział płatny/ bezpłatny
udział płatny
Koszt udziału
60 zł/os

Relacja z wydarzenia

W sobotę 7 września 2019 roku pogoda zdecydowanie nas nie rozpieszczała. Niby nie pada mocno...ale pada, co krzyżuje nam szyki. Jednak nie wszyscy wystraszyli się pogody! Wprawdzie nie w planowanym komplecie, ale ekipy kajakowe stawiły się na planowane spływy "Kajakiem na karpia!" w ramach cyklu imprez Dni Karpia 2019 o godzinach 09:00, 12:00 oraz 15:00.

Spływy rozpoczynały się w Sułowie przy Młynie na ulicy Kolejowej, kończyły natomiast w Rudzie Sułowskiej, gdzie na kajakarzy czekał już w restauracji Zajazd Głowaczówka pyszny karp smażony w zestawie z frytkami i surówką.

Podczas spływu kajakarzom towarzyszył ratownik, który dbał o bezpieczeństwo Uczestników.

Po atrakcyjnym w walory przyrodnicze i emocjonującym, dzięki powalonym na trasie drzewom spływie, a mimo niesprzyjających warunków pogodowych humory dopisywały i kajakarze dopływali do Rudy Sułowskiej uśmiechnięci
i zadowoleni. A pyszny i syty obiad przyczynił się do jeszcze szerszego uśmiechu i zapełnienia brzuszków :)

Po obiedzie każdy z uczestników otrzymał bilet Dni Karpia 2019, na podstawie  którego mógł wybrać sobie upominek wraz informatorem dotyczącym dalszych wydarzeń w ramach cyklu Dni Karpia 2019 oraz materiałami promocyjnymi.

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie wszystkim za zainteresowanie wydarzeniem
i uczestnictwo!