Bryczką w krainie stawów - 07.09.2019

Lokalizacja

Organizator

Kompleksowe Usługi Turystyczne w Dolinie Baryczy Maciej Kowalski


Maciej Kowalski
Email: kowalski.mat@gmail.com
665 15 094

Opis wydarzenia

2019-09-07 11:00:00

7 września /sobota/

Bryczką w krainie stawów

MIEJSCE: Parking turystyczny w Rudzie Milickiej

CZAS TRWANIA: 11:00–14:30

Zwiedź bryczką rezerwat ornitologiczny w kompleksie Stawno, wyjątkowy pod względem przyrodniczym i kulturowym. Przejażdżkę połączysz z obserwacją ptaków przez lornetki pod fachową opieką ornitologa. Trasa wiedzie przez Stawno, Nowe Grodzisko,Dyminy, Grabownicę do Rudy Milickiej. Zgłoszenia najpóźniej 7 dni przed wydarzeniem. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia przy zbyt małej liczby osób (min.8) i ze względu na złą pogodę.

KOSZT: dzieci do lat 4 – bezpłatnie, dzieci w wieku 5–15 lat– 40 zł, osoby powyżej 15 lat – 60 zł/os.

LICZBA MIEJSC: 24

Wejściówki
zakup biletu u organizatora pod numerem podanym w rubryce ,,Organizator"
Udział płatny/ bezpłatny
udział płatny
Koszt udziału
dzieci do lat 4 - bezpłatnie, dzieci w wieku 5-15 lat - 40 zł/os, osoby powyżej 15 lat - 60 zł/os
Ważne informacje
najlepsze opinie z 2018

Relacja z wydarzenia

Za nami pierwszy z przejazdów Bryczką w krainie stawów odbywający się w ramach 14 edycji Dni Karpia. W sobotę 07.09.2019 na parkingu w Rudzie Milickiej stawiły się dwie bryczki ciągnięte przez Rolkę i Rosę oraz Wichra i Orkana, a miejsca w nich zajęli goście z Głogowa, Oławy, Wrocławia oraz Poznania.

 Tegoroczna inauguracja obyła się bez upałów, ale nikt z gości nie narzekał dzięki miłej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody na stawach rozpoczynają się odłowy stąd też spory ruch w ptasim interesie. Udało się zaobserwować m. in. czarne bociany, bieliki, żurawie, gęsi, łabędzie nieme i krzykliwe, czaple siwe i białe, kormorany i wiele innych.

Tajemnice przyrody oraz regionu przybliżali ornitolog Gosia Pietkiewicz oraz Maciej Kowalski, który jednocześnie wraz z Eweliną Wołkowską był powożącym. Dla naszych gości przyszykowaliśmy poczęstunek. Dzięki uprzejmości Piekarni Familijnej wycieczkowicze zajadali się pysznymi drożdżówkami z sezonowymi owocami. Uczestnicy degustowali także jabłka z Sadów Pochodyła i popijali napój malinowy z Chaty Łaniaków - obu producentów certyfikowanych znakiem Dolina Baryczy Poleca. Dla zmarzniętych była ciepła herbata .