XI Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy 07.09.2019

Lokalizacja

Organizator

Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach


Danuta Duczmal
Email: gokp@osw.pl
625 927 011

Opis wydarzenia

2019-09-07 16:00:00

7 września /sobota/

XI Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy

MIEJSCE: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach

ul. Wrocławska 52, Przygodzice

CZAS TRWANIA: od 16:00 do późnych godzin nocnych

Gościnna wielkopolska gmina Przygodzice kolejny raz pokaże, że nie bez powodu słynie ze smacznej kuchni i żywiołowej zabawy oraz że potrafi kultywować tradycje związane z folklorem. Przegląd zespołów folklorystycznych i kapel z regionu odbywa się na „ludową nutę” już po raz dziewiąty, a podczas imprezy poza podziwianiem występów uczestnicy mają możliwość zakupu ryb i produktów rękodzielniczych. Po występach tradycyjnie organizowana jest zabawa taneczna do białego rana.

KOSZT: bezpłatny

LICZBA MIEJSC: nieograniczona

Wejściówki
otwarta
Udział płatny/ bezpłatny
udział bezpłatny, pytaj o bon na wydarzeniu, uprawnia do odebrania nagrody

Relacja z wydarzenia

Szesnaście kapel i zespołów prezentujących twórczość ludową wystąpiło w trakcie sobotniej, ostatniej w tym roku, "Estrady Folkloru" w Przygodzicach w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Na najważniejszym w regionie cyklicznym spotkaniu z kulturą tradycyjną nie mogło zabraknąć artystów z zaplecza GOK.

 

W programie sobotniego koncertu znalazły się m.in. występy "Czarnoleskich Nutek”, Zespołu Śpiewaczego "Łagiewniczanie", Zespołu Koła Gospodyń Wiejskich "Baryczanki", "Kapeli Boćki", "Doruchowian", Zespołu Śpiewaczego "Cekowianki", Zespołu Folklorystycznego "Piwonice", Zespołu i Kapeli z Kociny, "Lutogniewiaków", a także "Korzeniewianek", wreszcie Zespołu Pieśni i Tańca "Przygodzice" i Zespołu Tańca Ludowego "Kosynierzy". Gościnnie w Przygodzicach zaśpiewali "Wolanie" spod Łysicy.

Wszystkich uhonorowano pamiątkowymi statuetkami, które artystom wręczył wójt Krzysztof Rasiak, także przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak i jej zastępca - Kazimierz Niziołek.

Popisom wokalnym i tanecznym towarzyszyły targi sztuki ludowej oraz degustacja dań według przepisów kół gospodyń z gminy Przygodzice.

Wydarzenie wsparły i współorganizowały: gmina Przygodzice, Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Stowarzyszenie Partnerstwo dla Doliny Baryczy oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.