Spotkanie autorskie – wystawa fotograficzna - 13.09.2019

Lokalizacja

Organizator

Fundacja Pro Eko-Foto


Kazimierz Laskowicz
Email: kazik.laskowicz@gmail.com
602 237 612

Opis wydarzenia

2019-09-13 17:00:00

13 września /piątek/
Spotkanie autorskie – wystawa fotograficzna
MIEJSCE: Galeria Młyńska, Wierzchowice, ul. Młyńska 5
CZAS TRWANIA: 17:00–19:00
Spotkanie z Kazimierzem Laksowiczem – fotografem Doliny Baryczy i wielokrotnie nagradzanym członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Tematem rozmowy będą zasady fotografowania dzikiej przyrody zgodnie z kodeksem ZPFP oraz omówienie sposobów fotografowania zwierząt na terenie Doliny Baryczy, a szczególnie na Stawach Milickich.
KOSZT: bezpłatny
LICZBA MIEJSC: 30

Wejściówki
konieczność zgłoszeń
Udział płatny/ bezpłatny
udział bezpłatny

Relacja z wydarzenia

 Spotkanie w ramach obchodzonych Dni Karpia 2019 odbyło się w Galerii Młyńska 5 w Wierzchowicach, 13 września 2019.

Na około 25 osób goszczących na spotkaniu, jedną grupę stanowiły osoby z milickiego koła fotograficznego FOTOAMATOR prowadzonego przez panią Annę Sobolewską, drugą – członkowie związku fotografów z Hamburga (z przewodnikiem panią Martą Kamińską) i osoby niezorganizowane. Gościem specjalnym była pani Maria Łaban - wieloletni pracownik Stawów Milickich w Rudzie Sułowskiej

Autorzy  wybrali formułę spotkania dynamicznego, prowadzonego na żywo, które rozpoczęło się od zwiedzenia Galerii i omówienia aktualnych wystaw złożonych z wydruków fotografii (Rybo-łowy, Krajobrazy Stawów Milickich i Stawy Milickie z Lotu Ptaka) a następnie prezentacji z fotografiami pokazującymi przyrodę Stawów Milickich i odłowy na Stawie Grabownickim. Trzecią część spotkania stanowiły krótkie filmy poświęcone wybranym tematom:

- pierwszy wilk spotkany na Stawach Krośnickich,

- zagadkowe gody żurawi,

- dramatyczna walka jeleni w czasie rykowiska,

- wesoły film pokazujący obronę swego gniazda przez łyskę przed natrętnymi perkozami dwuczubymi na Stawie Słupickim

Istotną częścią pokazów była wykorzystywana w nich muzyka zaprzyjaźnionego z Galerią znakomitego muzyka i dźwiękowca, pana Michała Zygmunta oraz pokaz jego filmu „Legenda o ptaku Lele” z fotografiam i filmami autorstwa Idalii i Kazimierz Laskowiczów oraz pani Ewy Dobrołowicz.