VI Rajd Hajstra - 14.09.2019

Lokalizacja

Organizator

Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie, Nadleśnictwo Antonin, Gmina Sośnie


Piotr Myszkowski
604 654 165

Opis wydarzenia

2019-09-14 10:00:00

14 września /sobota/

VI Rajd Hajstra

MIEJSCE: Biały Daniel, ul. Harcerska 1, Moja Wola

CZAS TRWANIA: 10:00–15:00

Spędź aktywnie czas na VI Rajdzie Hajstra – do wyboru masz rodzinny rajd rowerowy na trasie o długości maks. 20 km, bieg przełajowy na trasie o długości maks 10 km lub marsz z kijkami nordic walking na trasie o długości do 10 km. Uczestników startujących w poprzednich edycjach na długiej trasie rowerowej w tym roku zapraszamy do wzięcia udziały w rajdzie rodzinnym (trasa do 20 km)

KOSZT: bezpłatny

LICZBA MIEJSC: nieograniczona

Wejściówki
konieczność zgłoszenia chęci udziału u organizatora
Udział płatny/ bezpłatny
udział bezpłatny, pytaj o bon na wydarzeniu, uprawnia do odebrania nagrody
Ważne informacje
zgłoszenia na www.ultimasport.pl

Relacja z wydarzenia

VI Rajd Hajstra odbył się 14 września 2019 w Mojej Woli w Gminie Sośnie, na terenach Natura 2000 i Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Rychtalskie.

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Przyjazne Otoczenie, Nadleśnictwo Antonin i Gminę Sośnie od pierwszej edycji jest jednym z wydarzeń wpisujących się w Dni Karpia w Dolinie Baryczy.

Na cztery trasy: Rowerową  Rodzinną, Rowerową Wyścigową, Biegową i Nordick Walking wydano w sumie 317 numerów startowych.

Rajd, któremu patronuje bocian czarny, promuje rodzinne i aktywne spędzanie czasu na łonie natury. O rodzinnym charakterze imprezy świadczy liczba uczestników na ,,Rodzinnej’’ trasie rowerowej, na którą zgłosiło się 238 ze wspomnianych 317 osób. Organizatorów cieszy zwłaszcza obecność najmłodszych uczestników.  W tegorocznej edycji kilka atrakcji zostało przygotowanych specjalnie dla nich: dmuchany zamek, wyścigi dla najmłodszych, czyli „Bieg przedszkolaka”, oraz „Warsztat leśny” przy namiocie Nadleśnictwa Antonin, gdzie można było stworzyć własne dzieło sztuki na krążku drewna.

Na każdej trasie organizatorzy zapewnili pilota prowadzącego oraz eskortę ubezpieczającą. Rejestracją uczestników w biurze Rajdu zajmowali się członkowie stowarzyszenia Przyjazne Otoczenie a pomiarem czasu firma Ultimasport. O bezpieczeństwo dbali policjanci, straż leśna oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej działający na terenie Gminy Sośnie. Medale, którymi odznaczano wszystkich uczestników na mecie, ufundowała firma Famot z Pleszewa.

Po powrocie z tras na uczestników czekały namioty Nadleśnictwa Antonin i Nadleśnictwa Syców, w których można było wziąć udział w zgadywankach przyrodniczych, a za wysiłek otrzymać leśny upominek. Zainteresowani posadzeniem drzewka zabrali do domu sadzonkę świerka.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Cieszynie przygotowywały pyszne hamburgery, a także wnoszący atmosferę festynu popcorn. Każdy uczestnik Rajdu otrzymał drożdżówkę, świetnie uzupełniającą cukier po wysiłku ;)

Gratulacje i dyplomy wręczali przedstawiciele organizatorów. Nadleśnictwo Antonin ufundowało szklane statuetki dla zwycięzców, a także wyróżniło nagrodami najmłodszych i najstarszych uczestników Rajdu z każdej kategorii oraz najliczniejszą rodzinę na jednym rowerze, czyli tatę z dwoma maluchami.

Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekali na końcowe losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów: Zapnet, Masterplast, Campus Domasławice, Woseba, Górecznik, e-bmx, OstSped, Sklep Rowerowy BDrowery, Diet-food, Nadleśnictwo Antonin, Gminę Sośnie, Powiat Ostrowski, Gospodarstwo Rybackie Możdżanów.

Wylosowany szczęśliwy numer startowy, za którym ukrywał się rower, otrzymała jedna z uczestniczek rodzinnej trasy rowerowej.