Tajemnice państwa milickiego Maltzanów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem - 21.09.2019

Lokalizacja

Organizator

Usługi turystyczne Włodzimiez Ranoszek


Włodzimierz Ranoszek
Email: ranoszek@wp.pl
605 619 956

Opis wydarzenia

2019-09-21 09:00:00

21 września /sobota/

Tajemnice państwa milickiego Maltzanów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem

MIEJSCE: Milicz, dworzec PKP, ul. Wojska Polskiego (start)

CZAS TRWANIA: 9:00–17:30

Wycieczka objazdowa, podczas której poznasz historię, zabytki i przyrodę dawnego państwa milickiego, którym przez wieki władał ród Maltzanów. Ród miał w herbie zająca i winne grono. Dlatego trasa obejmuje zamek myśliwski, Hubertówkę, dziś słynący z kuchni myśliwskiej i karpia, oraz winnicę, gdzie możliwa jest degustacja wina. W programie ciekawe zabytki i pamiątki po Maltzanach w Miliczu, drewniany kościół w Trzebicku, obserwacja przyrody w rezerwacie Stawy Milickie i możliwość zakupu miejscowych produktów z chaty Łaniaków w Pijalni Soków Malinea. W cenie usługa przewodnicka, transport, degustacja soków Z chaty Łaniaków, ubezpieczenie.

KOSZT:60 zł/os, dzieci do lat 15 – 40 zł/os.,  (dodatkowo płatne: obiad dla chętnych w Hubertówce, Degustacja wina i serów w winnicy Anna – 45 zł/os.)

LICZBA MIEJSC: 22

Wejściówki
zakup biletu u organizatora pod numerem podanym w ,,Organizator"
Udział płatny/ bezpłatny
udział płatny
Koszt udziału
60 zł/os, dzieci do lat 15 – 40 zł/os.
Ważne informacje
dodatkowo płatne: obiad dla chętnych w Hubertówce, Degustacja wina i serów w winnicy Anna – 45 zł/os.

Relacja z wydarzenia

Tajemnice państwa milickiego Maltzanów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem, w dniu 21.09.2019 uczestniczyło 20 osób, w tym 19 dorosłych i 1 dziecko. Pozostał 1 bilet niesprzedany.

Podczas wycieczki uczestnicy mieli okazję zjeść karpia i dania z dziczyzny w Hubertówce. Ponadto zwiedzano pałac Maltzanów i Kościół Łaski w Miliczu, rezerwat Stawy Milickie, Krośnicką Koleją Wąskotorową, ponadto uczestnicy degustowali soki w Pijalni Soków Malinea w Wierzchowicach oraz wina i sery w Winnicy Anna w Krośnicach. Przy ruinach zamku w Miliczu uczestnicy spotkali się ze Skrzatem odgrywanym przez ucharakteryzowanego aktora. Uczestnicy otrzymali również upominki ufundowane przez Gminę Krośnice oraz zdjęcia rodziny Maltzanów przygotowane przez Ryszarda Begiera.