Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolatą - 06.10.2019

Lokalizacja

Organizator

Folwark Jeździecki Jurand


Agnieszka Kątna - Dolata
Email: katna.agnieszka@gmail.com
512 392 243

Opis wydarzenia

2019-10-06 10:00:00

6 października /niedziela/

Obserwacje ptaków z ornitologiem Pawłem Dolatą

MIEJSCE: Stawy Przygodzickie, okolice stawu Drygas w Trzcielinach

CZAS TRWANIA: 10:00–13:00

Wyrusz z nami bryczką na ornitologiczną przygodę w okolicach stawów przygodzickich. Postaramy się zobaczyć jak najwięcej gatunków ptaków wodnobłotnych (występuje tu około 50 różnych gatunków), np. perkoza dwuczubego, błotniaka stawowego, łabędzia niemego, gęgawy, rybitwy czarnej. Jednak nigdy nie wiadomo, jakie ptaki spotkamy. Naszym celem jest delektowanie się kontaktem z przyrodą w swobodnej atmosferze i miłym towarzystwie. Przewodnikiem będzie ornitolog Paweł Dolata z Wielkopolskiego Towarzystwa Przyrodniczo-Krajoznawczego.

KOSZT: dzieci do lat 3 – bezpłatne, dzieci 4–13 lat – 30 zł/os., dorośli 50 zł/os.

LICZBA MIEJSC: 15

Wejściówki
zakup biletu u organizatora pod numerem podanym w ,,Organizator"
Udział płatny/ bezpłatny
udział płatny
Koszt udziału
dzieci do lat 3 – bezpłatne, dzieci 4–13 lat – 30 zł/os., dorośli 50 zł/os.

Relacja z wydarzenia

W niedzielę 6.10 14 osób (gł. z Łodzi i Trzebnicy) uczestniczyło w kolejnej przejażdżce bryczką na obserwacje ptaków na Stawach Przygodzickich w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy, przy specjalnej okazji Europejskich Dni Ptaków. Przewodnikiem Paweł T. Dolata z WTPK.:) W swe święto ptaki dopisały :), były m.in. stada łabędzi niemych, czapli białych i siwych, żurawi, mew śmieszek, kormorany, myszołów, błotniak stawowy, czajki, mazurki, szpak, pliszka siwa.
W minioną niedzielę odbył się również Rajd Rowerowy w ramach Europejskich Dni Ptaków i Dni Karpia w Dolinie Baryczy z Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. Nasze grupy spotkały się przy stawie Trzcielin Wielki.