Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu - Karp w Lesie - 06.10.2019

Lokalizacja

Organizator

Zespół Placówek Kultury, Gmina Żmigród, Nadleśnictwo Żmigród


Marta Lewandowska
Email: gci-zmigrod@o2.pl
713 852 758

Opis wydarzenia

2019-10-06 12:00:00

6 października /niedziela/

Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu - Karp w Lesie

MIEJSCE: Ruda Żmigrodzka (teren obok świetlicy wiejskiej)

CZAS TRWANIA: 12:00–18:00

Przekonaj się, jak piękna i atrakcyjna może być październikowa niedziela w otoczeniu malowniczych stawów. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji, m.in. występy lokalnych zespołów, liczne animacje dla dzieci oraz stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Żmigród i gościnnych jednostek. Imprezie towarzyszy Jarmark Lokalnych Producentów z Doliny Baryczy, gdzie będzie można skosztować karpia w różnej postaci, nabyć lokalne rękodzieło, owoce, przetwory, miody. W programie także IV już edycja konkursu kulinarnego „Carpie diem”, gdzie będzie można spróbować karpia na rożne sposoby i pomóc rozstrzygnąć, które danie jest najlepsze.

KOSZT: bezpłatny (dodatkowo płatne gastronomia i atrakcje dla dzieci)

Udział płatny/ bezpłatny
udział bezpłatny, pytaj o bon na wydarzeniu, uprawnia do odebrania nagrody
Ważne informacje
dodatkowo płatne gastronomia i atrakcje dla dzieci

Relacja z wydarzenia

W niedzielę 06.10 odbył się Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu Karp w Lesie.

Jak co roku na stoiskach było można zakupić produkty lokalne, produkty ze znakiem „Dolina Baryczy Poleca”, rybę w różnej postaci czy też wszelakie rękodzieło.

Na stoisku Nadleśnictwa Żmigród odbyły się warsztaty edukacyjne „Las dobry z natury” o różnorodnej tematyce co skutkowało ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników imprezy.

Podczas wydarzenia po raz czwarty odbył się konkurs kulinarny „Carpie iem”, w trakcie którego kucharze zaprezentowali swoje niesamowite umiejętności. Promowali potrawy z karpia i zachęcali do jego spożywania nie tylko od święta. Jury miało trudny wybór, ale musiało podjąć decyzję. Miejsce pierwsze zdobyła Karolina Kawska-Kaźmierczak, drugie Środowiskowy Dom Samopomocy „Pałacyk”, trzecie natomiast Dorota Kawska egzekwo z Robertem Kaźmierczakiem. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Scena również tętniła życiem. Po oficjalnym otwarciu przez Roberta Lewandowskiego Burmistrza Gminy Żmigród oraz Mariusza Świerczek Zastępcę Nadleśniczego Nadleśnictwa Żmigród wystąpił Kacper Siekirka. Młody utalentowany wokalista/gitarzysta związany z wrocławskim środowiskiem muzyków jazzowych.

Następnie wystąpił Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy”, w którego w skład wchodzą niezwykle utalentowani młodzi artyści z Ukrainy. Zaprezentowali różne style tańca, publiczność była zachwycona.

Zespół Tak Miało Być swoim występem udowodnił, że kreatywne podejście do sztuki muzyki daje nowe spojrzenie na tworzenie utworów. Muzyka towarzyszy im od zawsze co mogliśmy zauważyć podczas ich wspaniałego występu.

Robert Wojciechowski BAND muzyk i kompozytor z Poznania. Wspólnie ze znakomitymi muzykami zagrali fantastyczne utwory amerykańskiego rock’n’rolla, bluesa oraz country.

Dziękujemy prowadzącemu Maciejowi Szabatowskiemu z RADIA RAM, który swoją żywiołowością uświetnił ten wyjątkowy dla nas dzień.

Do zobaczenia za rok!