Noc w Pałacu - 13.10.2019

Lokalizacja

Organizator

Technikum Leśne w Miliczu

Milicz Kasztelańska
Jolanta, Maria Dziedzic
Email: cwenar@tlmilicz.pl, dziedzic@tlmilicz.pl
662 299 178, 71 384 09 00

Opis wydarzenia

2019-10-13 18:00:00

13 października/niedziela/

Noc w Pałacu Maltzanów

MIEJSCE: Technikum Leśne w Miliczu – dziedziniec szkoły

ul. Kasztelańska 1, 56-300 Milicz

CZAS TRWANIA: 18:00–19:00 – I grupa

                                   19:15–20:30 – II grupa

Masz niepowtarzalną okazję, by zwiedzić pałac, który na co dzień jest siedzibą Technikum Leśnego, a przed wojną należał do rodu Maltzanów. Sala balowa, gabinet owalny, dziedziniec zwany herbowym – to miejsca, które po latach świetności jeszcze dzisiaj mogą zachwycić swoją formą architektoniczną i wystrojem. Dla zwiedzających otworzymy nieużywane na co dzień przejście, opowiemy również o zaginionych perłach hrabiny von Maltzan, które są tematem pasjonującej legendy i do dziś rozpalają wyobraźnię poszukiwaczy skarbów w Dolinie Baryczy.

KOSZT: bezpłatny

LICZBA MIEJSC: dwie grupy po 30 osób

Wejściówki
konieczność zgłoszeń
Udział płatny/ bezpłatny
udział bezpłatny, pytaj o bon na wydarzeniu, uprawnia do odebrania nagrody
Ważne informacje
zgłoszenia do 7.10.2019

Relacja z wydarzenia

13 października po raz kolejny Technikum Leśne w Miliczu uczestniczyło w obchodach Dni Karpia, goszcząc turystów oraz  mieszkańców Milicza i okolic na wydarzeniu edukacyjnym pn. "Noc w pałacu Maltzanów".

Co roku w okresie jesiennym otwieramy pałacowe podwoje i udostępniamy wnętrza naszej szkoły  osobom z zewnątrz. Podczas godzinnego spaceru goście mają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z historią naszej szkoły, mogą zobaczyć gabinety szkolne, galeryjkę, aulę, dziedziniec herbowy, dziedziniec honorowy i utworzoną w ubiegłym roku szkolną Izbę Pamięci. Wszystkie te pomieszczenia pełniły kiedyś funkcje mieszkalne, użytkowe i reprezentacyjne dla rodziny Maltzanów.

Przewodnikami po pałacu byli uczniowie, którzy oprowadzając gości przybliżyli im  fakty i ciekawostki historyczne związane z kilkusetletnią obecnością w Dolinie Baryczy rodu von Maltzan.

W bieżącym roku zwiedzanie pałacu odbyło się w dwóch turach po około 30 osób. Odwiedzili nas m. in. mieszkańcy powiatu milickiego oraz goście z Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Twardogóry, Trzebnicy i Wołowa.