Tajemnice państwa żmigrodzkiego Hatzfeldów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem - 13.10.2019

Lokalizacja

Organizator

Usługi turystyczne Włodzimierz Ranoszek


Włodzimierz Ranoszek
Email: ranoszek@wp.pl
605 619 956

Opis wydarzenia

2019-10-13 09:00:00

13 października /niedziela/

Tajemnice państwa żmigrodzkiego Hatzfeldów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem

MIEJSCE: Milicz - dworzec PKP, Żmigród – dworzec PKP

CZAS TRWANIA: 9:00 – 18:00 w Miliczu, 9:30 – 17:30 w Żmigrodzie

Zwiedzaj busem Dolinę Baryczy z licencjonowanym przewodnikiem! Start i zakończenie skomunikowane z pociągiem z Wrocławia. Poznasz historię księstwa żmigrodzkiego, którym przez wieki władał ród Hatzfeldtów. Odwiedzisz też ciekawe i cenne przyrodniczo miejsca, by rozwikłać zagadki natury i przeszłości. Niespodzianką będzie spotkanie z ożywioną postacią z historii Żmigrodu i koncert ballad historycznych. W programie zespół pałacowo-parkowy Hatzfeldtów w Żmigrodzie, barokowe kościoły w Barkowie i Radziądzu, krzyże pokutne, grodziska, rezerwat Stawy Milickie i Olszyny Niezgodzkie. W cenie usługa przewodnicka, transport, wstępy i ubezpieczenie.

KOSZT: 60 zł/os., dzieci do lat 15 – 40 zł/os. (dodatkowo płatne: możliwość spożycia obiadu w Karczmie Rybnej Ruda Żmigrodzka)

LICZBA MIEJSC: 22

Wejściówki
zakup biletu u organizatora pod numerem podanym w ,,Organizator"
Udział płatny/ bezpłatny
udział płatny
Koszt udziału
60 zł/os., dzieci do lat 15 – 40 zł/os.

Relacja z wydarzenia

W imprezie: Tajemnice państwa żmigrodzkiego Hatzfeldtów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem, w dniu 13.10.2019 uczestniczyło 12 osób, wszyscy dorośli. Pozostało 10 biletów niesprzedanych.

Podczas wycieczki uczestnicy mieli okazję zjeść karpia w restauracji Karczma Rybna w Rudzie Żmigrodzkiej. Ponadto zwiedzano Prusice, gdzie spotkano się z lokalnym historykiem p. Marianem Radzikiem, odwiedzono kaplicę grobową protoplasty rodu Melchiora von Hatzfeldtw kościele św. Jakuba oraz podziwiano widoki z wieży ratuszowej. Następnie wycieczka przejechała do Barkowa, gdzie odwiedzono barkową fundację Hatzfeldtów, kościół św. Marcina oraz krzyż pokutny. Kolejnym punktem było grodzisko w Kędziach, na terenie którego w XVII wieku Hatzfeldtowie urządzili ogród ozdobny. Dalsza trasa prowadziła przez Bychowo, z kolejnym krzyżem pokutnym i rynek w Żmigrodzie do zespołu pałacowo – parkowego książąt Hatzfeldtów. W ruinach pałacu uczestnicy mieli okazję spotkać się z „duchem” księżnej Karoliny von Hatzfeldt, ożywionym przez ucharakteryzowaną aktorkę, w baszcie posłuchać ballad z lirą korbową o historii Żmigrodu wykonywanych przez przewodnika Włodzimierza Ranoszka, oraz napić się kawy w restauracji w podziemiach pałacu. Kolejnym punktem był rezerwat Olszyny Niezgodzkie, dawne tereny książęcych polowań. Stąd udano się do Rudy Żmigrodzkiej, na obiad w Karczmie Rybnej, uczestnicy mieli tu także okazję pospacerować nad stawem Krzysztof i poobserwować ptaki.