Tajemnice państwa goszczańskiego Reichenbachów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem - 19.10.2019

Lokalizacja

Organizator

Usługi turystyczne Włodzimierz Ranoszek


Włodzimierz Ranoszek
Email: ranoszek@wp.pl
605 619 956

Opis wydarzenia

2019-10-19 00:00:00

19 października / sobota/

Tajemnice państwa goszczańskiego Reichenbachów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem

MIEJSCE: Milicz - dworzec PKP, ul. Wojska Polskiego ; Twardogóra - dworzec PKP, pl. Kolejowy

CZAS TRWANIA: 9:00 - 18:00 w Miliczu, 9:30 – 17:30 w Twardogórze

Zwiedzaj busem, okolice Twardogóry z licencjonowanym przewodnikiem! Start i zakończenie skomunikowane z pociągiem z Wrocławia. Podczas wycieczki poznasz historię państwa goszczańskiego Reichenbachów. Odwiedzisz też ciekawe miejsca, by rozwikłać zagadki natury i przeszłości. Niespodzianką będzie spotkanie z ożywioną postacią z historii Doliny Baryczy i koncert ballad historycznych. Odwiedzisz sanktuarium w Twardogórze, pospacerujesz wąwozami Wzgórz Twardogórskich, zdobędziesz Chełstowską Górę, odwiedzisz zespół pałacowo-parkowy w Goszczu i poobserwujesz przyrodę na stawach. W cenie usługa przewodnicka, transport, wstępy i ubezpieczenie.

KOSZT: dorośli 60 zł., dzieci do lat 15 – 40 zł/os.,(dodatkowo płatne: możliwość spożycia obiadu w restauracji Made in Napoli, możliwość skorzystania z parku linowego – Campus Domasławice)

LICZBA MIEJSC: 22

Wejściówki
zakup biletu u organizatora pod numerem podanym w ,,Organizator"
Udział płatny/ bezpłatny
udział płatny
Koszt udziału
dorośli 60 zł/os., dzieci do lat 15 – 40 zł/os

Relacja z wydarzenia

W imprezie: Tajemnice państwa goszczańskiego Reichenbachów – wycieczka objazdowa z przewodnikiem, w dniu 19.10.2019 uczestniczyło 12 osób, wszyscy w tym 2 dzieci (plus jedno dziecko bezpłatnie poniżej 2 lat). Pozostało 10 biletów niesprzedanych.

 

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia Muzeum Regionalnego w Twardogórze, po którym oprowadziła p. Dorota Śliwak. Następnie uczestnicy zwiedzali miasto Twardogórę, od kościoła dolnego do bazyliki. Po bazylice oprowadził ksiądz proboszcz Krzysztof Bucyk. Po przerwie kawowej w Piekarni Familijnej udano się do drewnianego kościoła św. Idziego w Chełstowie. Uczestnicy wysłuchali tu ballady o św. Idzim wykonanej przez przewodnika z lirą korbową. Stąd wyruszono pieszo na Chełstowską Górę, najwyższe wzniesienie gminy Twardogóra. Atrakcją dla dzieci było tu spotkanie z Duchem Kocich Gór – Myszyliczem. Chętni wdrapali się na wieżę przeciwpożarową, z której mogli podziwiać panoramę okolicy. Stąd udano się do Goszcza, gdzie zwiedzano ruiny pałacu Reichebachów i wnętrze kościoła dworskiego, o którym opowiedziała p. Ewa Kolędziak ze Stowarzenia św. Małgorzaty zajmującym się jego odbudową. Następnie udano się do Campusu Domasławice, gdzie dzieci mogły skorzystać z jego atrakcji, a dorośli spędzić czas w restauracji. Na zakończenie udano się na stawy goszczańskie, należące dawniej do hrabiów Reichenbach, by obserwować przyrodę. Uczestnicy zostali poinformowani o możliwości zjedzenia karpia w restauracji parkowej w Miliczu na zakończenie wycieczki i o nadchodzących innych wydarzeniach w ramach Dni Karpia.