Zwiedzanie Sułowa z bardem i krasnalem - 20.10.2019

Lokalizacja

Organizator

Usługi turystyczne Włodzimierz Ranoszek


Włodzimierz Ranoszek
Email: ranoszek@wp.pl
605 619 956

Opis wydarzenia

2019-10-20 11:00:00

20 października /niedziela/

Zwiedzanie Sułowa z bardem i krasnalem

MIEJSCE: Sułów, Rynek

CZAS TRWANIA: 11:00–14:00

Myślisz, że krasnale są tylko we Wrocławiu? Poznaj zabytki i skrzaty Sułowa! Fabularne zwiedzanie połączone z odkrywaniem tajemnic i zabytków Sułowa – dużej zabytkowej wsi, która jeszcze w latach 70. XX w. była gminą wiejską i miała status miasteczka. Po tej niezwykle urokliwej miejscowości oprowadzi bard, a będzie mu towarzyszył Skrzat, który chwilowo opuści mury zamku. Posłuchasz, jakie tajemnice kryje pałac i sułowskie kościoły, gdzie był zamek raubritterów a gdzie mieszkał pustelnik, a także poznasz wiele innych tajemnic.

KOSZT: dorośli 25 zł/os., dzieci do lat 15 – 15 zł/os.

LICZBA MIEJSC: 30

Wejściówki
zakup biletu u organizatora pod numerem podanym w ,,Organizator"
Udział płatny/ bezpłatny
udział płatny
Koszt udziału
dorośli 25 zł/os., dzieci do lat 15 – 15 zł/os.

Relacja z wydarzenia

Zwiedzanie Sułowa z Bardem i Krasnalem, w dniu 20.10.2019 uczestniczyło 16 osób, wszyscy w tym 4 dzieci (plus jedno dziecko bezpłatnie poniżej 2 lat).

Wycieczka miała charakter fabularnego zwiedzania, którego celem było odkrywanie elementów dawnego miasta i jego rozwoju ukrytych w zabudowie, układzie ulic i zabytkach. Zebranych uczestników przywitał Bard w historycznym stroju, który przy dźwiękach liry korbowej wprowadził w nastrój wycieczki i przydzielił uczestnikom zadania. Uczestnicy wycieczki, prowadzeni przez Barda, ruszyli następnie przez Sułów, szukając ukrytego Skrzata, przy okazji zwiedzając zabytki Sułowa i poznając  tajemnice dawnego miasta. Odwiedzono m.in. kościół parafialny św. Piotra i Pawła, dawną pustelnię w parku pałacowym, kościół poewangelicki, na co dzień nie dostępny i zamknięty ze względu na zły stan techniczny i trwające prace remontowe, dawny ratusz i młyn. Wycieczka zakończyła się w miejscu dawnego zamku, gdzie odnaleziono Skrzata, odrywanego przez ucharakteryzowanego aktora. Uczestnicy w zamian za dobrze zrealizowane zadania i wypełnione karty pracy otrzymali nagrody w postaci książek. Po wycieczce część uczestników udała się do pobliskiego Baru Kacper a część do Karczmy 8 Ryb w Rudzie Sułowskiej na rybę. Wycieczka jest dostępna w stałej ofercie w ramach programu Edukacja dla Doliny Baryczy na stronie edukacja.barycz.pl, z opcją realizacji programu również w innych miastach Doliny Barczy.