Tajemnice świątecznej krainy - wycieczka objazdowa z karpiem w tle - 10.11.2019

Lokalizacja

Organizator

Usługi turystyczne Włodzimierz Ranoszek


Włodzimierz Ranoszek
Email: ranoszek@wp.pl
605 619 956

Opis wydarzenia

2019-11-10 09:00:00

10 LISTOPADA /niedziela/

Tajemnice świątecznej krainy  - wycieczka objazdowa z karpiem w tle

Miejsce: Milicz dworzec PKP, ul. Wojska Polskiego

Czas: 9:00-16:00

Wyrusz na wycieczkę objazdową busem po Dolinie Baryczy z licencjonowanym przewodnikiem! Start i zakończenie skomunikowane z pociągiem z Wrocławia. Tematem przewodnim będzie karp i jego świąteczna kraina. Odwiedzisz Skansen Rybacki w Rudzie Sułowskiej, by sprawdzić, gdzie karp czeka na wigilię. W Muzeum Bombki zobaczysz kolekcję ozdób choinkowych i weźmiesz udział w warsztatach wyrobu ozdób świątecznych z masy solnej. Zaśpiewasz pieśni adwentowe i kolędy przy dźwiękach liry korbowej. Napijesz się soku malinowego w Malinei. Niemal cały program będzie realizowany pod dachem. W cenie transport, usługa przewodnicka, wstępy, warsztaty, szklanka soku i ubezpieczenie.

KOSZT: dorośli - 60 zł/os , dzieci do lat 15 -40 zł/os (dodatkowo płatne: możliwość spożycia obiadu w  Gospodzie 8 Ryb, możliwość zakupu dodatkowych soków w Malinei)

Wejściówki
zakup biletu u organizatora pod numerem podanym w ,,Organizator"
Udział płatny/ bezpłatny
udział płatny
Koszt udziału
dorośli - 60 zł/os , dzieci do lat 15 -40 zł/os
Ważne informacje
formularz na stronie www.wranoszek.pl, zgłoszenie do 3 dni przed imprezą

Relacja z wydarzenia

Wycieczka była bardzo szeroko promowana. Na wycieczkę zapisali się nie tylko mieszkańcy Wrocławia, ale i Zimbabwe, Indii, Chin i Węgier. Uczestnicy mogli się przekonać, że Dolina Baryczy rzeczywiście zasługuje na miano Świątecznej Krainy. Podczas wycieczki odwiedzono Wiatrak Bronisław, w którym mielono najlepszą mąkę na świąteczne wypieki, rezerwat Stawy Milickie i pijalnię Soków Malinea. Tu przy herbatce z sokiem malinowym uczestnicy mogli posłuchać tradycyjnych pieśni, w tym również kolęd, wykonywanych z towarzyszeniem liry korbowej. Stąd wycieczka skierowała się do Rudy Sułowskiej, by w centrum edukacyjnym Naturum zapoznać się z historią karpia milickiego, który już czeka na wigilię, a także z Kolorym Szlakiem Karpia. Po wycieczce chętni mogli skorzystać z oferty gastronomicznej Gospody 8 Ryb lub restauracji Parkowej w Miliczu. W wycieczce uczestniczyło 11 osób, w tym 7 z opłatą ulgową (dzieci i studenci).