Bliżej przyrody – poczuj się jak student biologii - 2014

Lokalizacja

Organizator

Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Biologicznych, Instytut Biologii Środowiskowej, Stacja Ornitologiczna w Rudzie Milickiej

Stacja Ornitologiczna w Rudzie Milickiej
Ruda Milicka
Beata Orłowska, Radosław Gil
Email: bea@biol.uni.wroc.pl, radoslaw.gil.pl@gmail.com
609 807 936, 723 520 892

Opis wydarzenia

2014-10-01 08:30:00

Zajęcia będą składać się z czterech wątków tematycznych:

1. Beata Orłowska - Ptaki wokół nas

2. Radosław Gil - Czy martwe drewno jest naprawdę martwe?

3. Anna Najbar - Nie taki płaz straszny

4. Ewelina Myśków - Tajemniczy świat owadów

Każde zajęcia trwać będą 30 minut. Przyjmować będą charakter prelekcyjno-terenowy.

 Dziennie przewidujemy dwie grupy po 40 (maks. 50) osób. Następnie grupa ta zostanie podzielona na 10 (12) osobowe zespoły. Jeden pełny blok czasowy dla grupy to 8.30 – 11.15 i 12.00 – 14.45. Ten sam schemat 1.10 i 2.10. 

Zajęcia odbędą się na terenie Stacji Ornitologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego w Rudzie Milickiej. Przedział wiekowy – podstawówka.

Relacja z wydarzenia

W ramach regionalnych obchodów Dni Karpia w Dolinie Baryczy w Stacji Ornitologicznej Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, co roku organizujemy w Rudzie Milickiej interaktywne zajęcia dla szkół. Tym razem, w roku 2014, odbyły się one w dniach 1-2 października pt. „Bliżej przyrody – poczuj się jak student biologii”. Wśród organizatorów znalazła się mgr Beata Orłowska (pracownik Stacji Ornitologicznej) z tematem „Ptaki wokół nas” oraz doktoranci z Instytutu Biologii Środowiskowej: mgr Anna Najbar (Zakład Biologii Ewolucyjnej i Ochrony Kręgowców) przekonywała, że „Nie taki płaz straszny” i mgr Radosław Gil (Zakład Biologii, Ewolucji i Ochrony Bezkręgowców), który poszukiwał odpowiedzi na pytanie „Czy martwe drewno jest naprawdę martwe?” Uczestnicy spotkań mogli poczuć się jak studenci biologii i na własne oczy przekonać się, że martwe drewno wcale nie jest martwe a płazy to nie jaszczurki. Nie lada gratką było odnalezienie pochowanych ptasich gniazd. Duże zainteresowanie wywołała możliwość zobaczenia salamandry plamistej, obserwacji ptaków przy karmiku i poznania największych owadów Polski. Dzięki tym zajęciom uczniowie przekonali się, jak ciekawy jest otaczający ich świat przyrody i jak wiele jeszcze może skrywać tajemnic. W przeciągu dwóch intensywnych dni odwiedziło nas blisko 200 osób. Dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok!

Partnerzy

Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

Uniwesytet Wrocławski