Kategorie wydarzeń

Ponad 60 wydarzeń wchodzących w skład Dni Karpia 2018 w Dolinie Baryczy, podzielone zostały na kategorie:

 

Wydarzenia plenerowe


 
5 ogólnodostępnych nieodpłatnych wydarzeń, odbywających się w atrakcyjnych miejscach Doliny Baryczy. Gwiazdy, lokalni wykonawcy, muzyka na żywo, biesiady,  tańce,  konkursy, jarmark produktów lokalnych, a przede wszystkim smakowanie potraw z karpia oraz innych ryb słodkowodnych – to wyróżniki wydarzeń w Miliczu, Goszczu, Rudzie Żmigrodzkiej czy Przygodzicach. Zapraszamy na każdą z tych imprez już od pierwszych dni września do połowy października. Przekonaj się, że w Dolinie Baryczy można się świetnie bawić!

 


Wydarzenia aktywne


 
…Pieszo, konno, w bryczce, kajakiem czy rowerem – aktywność w otoczeniu stawów, lasów i wyjątkowej przyrody zyskuje zupełnie inny wymiar. Jest znakomitym sposobem spędzenia wolnego czasu. Odrobina wysiłku, czyste powietrze, spektakularne widoki jesiennej przygody to wszystko daje gwarancję wypoczynku, i to bez względu na pogodę.

 

Zawody wędkarskie


 
Ryby to NASZA  specjalność – pokaż, że i TWOJA. Do walki o trofea i ciekawe nagrody zapraszamy wytrawnych wędkarzy oraz amatorów. My już wiemy, że łowienie ryb to coś dla Ciebie. A może odkryjesz nowe hobby, bo czyż może być coś piękniejszego niż poranek nad wodą, śpiew ptaków, szum trzcin… i ryba, która bierze. Rezerwuj swoje wędkowanie już dziś!

 


Wydarzenia edukacyjne


 
Dlaczego Dolina Baryczy jest tak wyjątkowa? Dowiesz się tego, uczestnicząc w ofercie zajęć, które nie tylko pozwolą ciekawie spędzić czas, ale w przemyślany i atrakcyjny sposób wzbogacą w wiedzę o regionie, jego historii i tradycjach, bogactwie fauny czy flory. Na naukę nigdy nie jest za późno, wiec wiek nie ma znaczenia. Samodzielnie, z przyjaciółmi czy rodziną odkrywaj tajemnice Doliny Baryczy. Zainteresowany? Nie zwlekaj – miejsc jest niewiele.  Tych, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę, zapraszamy do korzystania z całorocznej oferty na stronie www. edukacja.barycz.pl.

 

Wydarzenia kulinarne - Kolacje rybne


 
Król jest tylko jeden – to karp. Poznaj go w różnych odsłonach, ale zawsze w dobrym towarzystwie. Zapraszamy do odkrywania bogactwa smaków w ramach kolacji Ryba do syta! Dania z karpia i ryb słodkowodnych w połączeniu z doświadczeniem oraz kunsztem restauratorów z Doliny Baryczy sprawią, że będziesz smakować karpia nie tylko od święta. Baw się z nami i pomóż nam odkryć Mistrza Karpia ‘2018.

 

Wydarzenia towarzyszące

Koordynator: Stowarzyszenie "PARTNERSTWO dla Doliny Baryczy" pl. ks. E. Waresiaka 7, 56-300 Milicz tel./faks: 71/3830432 partnerstwo@nasza.barycz.pl

Inne serwisy naszej organizacji: Nasza Barycz | Dolina Baryczy Poleca | Aktywne Sołectwa | Działaj Lokanie w Dolinie Baryczy | barycz.pl | Edukacja dla Doliny Baryczy | Szlaki konne

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycję w zrównoważone rybołówstwo.

Realizacja: RED Software House | Agencja Interaktywna Wrocław